בעוד אנחנו מורגלים לטייל בעיר אילת בכל חופשה כמעט, יש דברים שלא יודעים לגביה עד אשר עורכים מעט עבודת מחקר ומחפשים דברים לעשות באילת.

מכירים את מלכי הארץ

לא רבה יודעים זאת, אבל ההרים של המדבר שצמוד אל העיר אילת הם כאלה אשר נקראים על השמות של מלכי ישראל. לא מדובר בצירוף מקרים אלא בכוונה שלמה ומלאה להדר את השמות של ההרים עם הכבוד הזה של שמות מלכי ישראל מן הימים הקדומים הללו של התנ"ך. תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם קוראים להר בשם כזה או אחר.

למה בכלל הים נקרא אדום

אם תחשבו על זה לעומק, אולי גם אתם תתחילו לתהות לגבי השם של הים האדם. למה בכלל לקרוא לים בשם שבכלל לא נראה כך? כל מי שמגיע אל המקום רואה בבירור כי המים הם השתקפות השמיים, כחול כבכל ים אחר בארץ ובעולם. למה זה נקרא אדום? ככל הנקרא בשל ההשתקפות של רצועת ההרים הסמוכה שגורמת עם הגוון האדמדם שלהם למים להיראות אף הם אדומים במידת מה.

מה מקור השם אילת

השם אילת מוזכר עוד בכתבים של התנ"ך מספר פעמים, אך מדוע אילת נקראת בשם הזה? הסיבה לכך נעוצה במקור של המילה כשאר בימים קדומים היו מפוזרים להם המוני עצי אלה באזור הזה של הארץ. סברה אחרת היא קשורה אל המילה אייל, שמציינת את החיה אשר הייתה הסמל הקדום של העיר הזו בימי קדם שלה.

תחנת עצירה לציפורים נודדות

ציפורים נודדות עוברות בעיר אילת, שהיא גשר יבשתי,  טרם המשך הדרך שלהם אל עבר החלק היותר מאתגר של המסע שבעל המרחק הרב בהמשך אל מדבר סהרה. כאן הן עוצרות לנוח ולאכול ובכך להתחזק במידה שתאפשר להם לצלוח את כל יתר המסע המרהיב הזה של קבוצות ציפורים נודדות מסוגים שונות.

שוניות האלמוגים הכי צפוניות

בכל העולם יש שוניות אלמוגים מרהיבות ביופיין. מה מייחד את אלה שנמצאות דווקא בעיר אילת? הן נחשבות לאלה אשר ממוקמות באזור הכי צפוני של כדור הארץ. מידע חשוב למקרה שלא היה לכם מספיק מיוחד להגיע אל החופים הללו וליהנות מצלילה שבה כל היופי הזה נגלה.

מקום חם לחגוג את החורף

בשעה שבה כל יתר הארץ קרה, באילת הטמפרטורה היא לנצח נעימה עד חמה לעייפה. החורף הוא המועד הכי נעים להגיע אליה וליהנות עם מגוון אטרקציות באילת, ולא הקיץ.

ג'אז בים האדום- הגרסה החורפית

בעקבות ההצלחה העולמית שיש לפסטיבל הזה הוא יצא במהדורה שזמינה גם במועדי החורף, באולמות סגורים ועם כל האווירה הנעימה.