הקיבוצים בגליל העליון מארחים בכל שנה כמויות גדולות מאד של טיילים הן ישראלים והן תיירים ממדינות רבות בעולם. לאור מיקומם היפהפה בין מקורות המים בגליל העליון, הם מציעים הרבה מאד אטרקציות לנופשים בכל הגילאים.

טיולים בגליל העליון

כל הקיבוצים בגליל העליון פיתחו בשנים האחרונות את נושא תיירות הפנים כענף מניב של הקיבוץ וזאת במקום ענפים אחרים שבהם הופחתה הפעילות כמו בנושא החקלאות ובתחומים אחרים וניתן למצוא מגוון דילים בקיבוצים ובמושבים.

הקיבוצים השונים מנצלים את תנאי הסביבה ומציעים לנופשים כמה סוגי מסלולי נסיעה ברכבים המתאימים לתנאי השטח כמו רייזרים או טרקטורונים שנוסעים באמצעותם למקומות כמו יערות בר-עם, הר מירון, נחל דישון ועוד או לחלופין נסיעות בג'יפים שמסוגלים לעבור גם במים, לאורכם של נחל שניר ונהר הירדן, תוך חציית הנחלים הללו בנקודות שאינן עמוקות, מעבר על פני גשרים שונים ונסיעה באזורים סלעיים, חוויה עוצמתית לכל הנוסעים.

חוויות בתוך הנחלים

הנחלים השוצפים מזמינים את המטיילים ללכת לאורכו של הנחל וגם להיכנס לתוכו כמו בנחל דן, שם נהנים מנופים עוצרי נשימה במסלול הקיים לאורכו של חלק מהנחל שאפשר ללכת בו ברגל או לחלופין להשכיר אופניים ולרכב עליהם בשפע של נתיבים יוצאי דופן ביופיים, בסמוך לנחלים, בשמורות טבע, יערות, ביקור במבנים מתקופות תרבות שונות ועוד.

סירות וקייקים

כמה קיבוצים כמו קיבוץ הגושרים מפעילים מוקדי שיט בסירות לאורכו של החצבני וכמו כן שייט קייקים המותאמים לאדם אחד או שניים מחניון מעיין ודרך המסלול בנחל חצבני.

אירוח בקיבוצים

בקיבוצים רבים אפשר ליהנות מבריכות שחייה ברמה גבוהה, צימרים מושקים ונקיים וארוחות בטיב מעולה. זו הסיבה שישראלים רבים מעדיפים לשכור צימר באחד הקיבוצים בגליל העליון ולנסוע ממנו לטיולים שונים בכל יום.

קראו גם על: קמפינג בקיבוץ דפנה