בכל הנושא הזה של הביטקוין וכך גם של האתריום יש הרבה בלבול והרבה חוסר הבנה. אנשים מן השורה לא מבינים מה באמת עומד מאחורי המטבע הזו. הם שואלים מה זה כריית ביטקוין? איך מתבצעת כרייה של ביטקוין? מי יכול לכרות ביטקוין ומה המכונה לכריית הביטקוין?

ננסה לענות כאן את התשובות לשאלות הבוערות.

כרייה של ביטקוין – מה זה אומר?

אז כשאתם שומעים את המונח כרייה, הסיכויים הם פנטזיות כמו ישיבה מול מחשב וכרייה של מטבעות. אם ניחנתם בדמיון פורה במיוחד, אולי תתחילו לדמיין גם רווחים של עשרות אלפי שקלים שזורמים אליכם לחשבון. אז זה לא ממש מדויק. כלומר, זה כן עובד באופן כזה אך הרווחים הם לא ממש מידיים ולא כל כך אוטומטיים.

אז איך כורים ביטקוין?

הכרייה של הביטקוין נעשה באמצעות מחשבים עוצמתיים במיוחד. בעזרתם פותרים נוסחאות מתמטיות מורכבות. הנוסחאות כולן מוגדרות כמשוואות או חידות שונות ולא קל לפתור אותן. את הנוסחאות אי אפשר לפתור בעזרת מחשבון וגם מחשבים רבי עוצמה מתקשים בכך.

יש היום מכונות משוכללות אשר כל מטרתן היא האצת הפעולה של הכרייה תוך ייצור גבוה של כמה שיותר מטבעות. המחשב שפותר את הנוסחה מייצר מטבע חדש.

האם אפשר לעשות את זה בבית?

אז על פניו זה נראה אולי כמו פעולה קלה ופשוטה, אך האמת היא שהיא כלל לא כזו. המחשב הביתי הוא חלש יחסית לצורך ביצוע המלאכה המורכבת הזו שדורשת משאבים יקרים ועוצמתיים מאוד.

מעבר לכך, גם טובי המוחות מוצאים את עצמם מתקשים עם כל הסיפור כך שבהחלט כדאי ועדיף להשאיר את העבודה בידיהם של המומחים בחברת Bits of Gold לתחום הזה.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים לחצו על הקישור הבא: http://www.talniri.co.il/marketnews/article.asp?mp=null&cat=4&id=89987!