מרכז הפודקאסטים

ימי הקורונה גרמו לכולנו להישאר בארץ, ועל כן במקום חופשה בחו"ל, משפחות רבות יוצאות לטיולים ברחבי הארץ. אבל איך ניתן להעסיק את הילדים במהלך כל הנסיעה? ריכזנו בעבורכם 5 דרכים מעניינות:

  1. האזנה לפודקאסטים

בשנים האחרונות חלה מגמת עלייה בצריכת תוכן באמצעות פודקאסטים, וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של תוכניות מעשירות ומיוחדות. מרכז הפודקאסטים הוא אתר ייחודי בו תוכלו למצוא שלל פודקאסטים, וכן – גם לילדים! האזנה לפודקאסטים מעשירה את הידע הכללי, ומאפשרת להרחיב את אוצר המילים של הילדים.

  1. משחקים שבעל פה

אחת הדרכים האידיאליות להעביר נסיעה היא באמצעות משחקים שבעל פה, כמו "חי, צומח, דומם", "כן, לא, שחור, לבן", משחקי טריוויה וכו'. תוכלו להכין מראש רשימת משחקים, כמו גם שאלות טריוויה מעניינות ולשחק עם הילדים במהלך הנסיעה. מלבד זאת, תוכלו לשלב משחקים ספונטניים שכוללים את הנוף שנשקף מעבר לחלון הרכב, או משחקים שמרמזים על היעד הבא שאליו נוסעים.

  1. דפי צביעה ופעילויות יצירה פשוטות

דפי צביעה ופעילויות יצירה פשוטות הן פעילות נהדרת עבור הנסיעה, כל עוד מדובר בפעילויות שלא מצריכות שולחן או אלמנטים מרובים. תוכלו לרכוש חוברת צביעה ולתת לכל ילד חבילת צבעים אחת (שעליה הוא יצטרך לשמור במשך כל הטיול). כמו כן, תוכלו להיעזר בפעילויות יצירה קלאסיות הכוללות מדבקות, צמידים מחוטי רקמה וכו'.

  1. נסיעה מוזיקלית

דרך נוספת לצלוח את הנסיעה, היא להאזין למוזיקה שהילדים אוהבים, בין אם מדובר בשירי ילדים ייעודיים ובין אם שירים ישראליים של אמנים שונים. תוכלו להמציא תנועות לשירים ולרקוד יחדיו ברכב (כמובן שהנהג לא יוכל להשתתף בפעילויות, משום שעליו להתרכז בנהיגה).

  1. יעדים ונופים מרהיבים

נסיעה ארוכה היא לא פשוטה, ולכן מומלץ לשלב עצירות בדרך – גם אם לא מדובר ביעד מוגדר, כמו תצפית לנוף מרהיב, יער בו ניתן לקיים פיקניק בטבע וכו'. העצירות הללו יאפשרו להעביר את הנסיעה בנעימים, ולו כי הילדים לא יחושו את הנסיעה הארוכה, אלא יגלו מקומות חדשים ויצברו חוויות ייחודיות.

ומה עוד? נאחל לכם נסיעה טובה ובטוחה, וחופשה נעימה!