איך מגיעים להחלטה שצריך למצוא בית אבות להורים שלכם, איך מביאים אותם לידי ההבנה הזאת ואיך בסופו של דבר מוצאים ומוודאים דיור שיתאים להם, ינעם להם ויכבד אותם? המשיכו לקרוא כדי לדעת!

בית אבות להורים

להגיע להבנה שההורים שלכם צריכים לעזוב את ביתם ולעבור לבית אבות זה תהליך מאוד לא פשוט עבור אף אחד מבני המשפחה. להפוך למטפלים של ההורים שלכם, למקבלי ההחלטות עבורם היא לא פשוטה. ההבנה שאתם בעלי משפחה, קריירה ולא מסוגלים להתחייב ולהתמסר לטיפול שוטף בהורים, כל אלה מאוד לא פשוטים לעיכול.

אם ההורים שלכם עדיין ברי דעת גם עבורם איבוד העצמאות, המעבר מהמקום ששימש להם בית והוויתור על השליטה בחייהם, גם אלה לא פשוטים והתהליך מלא באמוציות, חששות ופחדים. כדי למזער את התחושות כדאי לנהל שיחה מקדימה ולהבין האם הקשיש מעוניין, מבין ורוצה לקחת חלק בתהליך ובבחירת בית האבות עבורו. שילוב הקשיש בקבלת ההחלטות יקל על התהליך כולו.

הסתכלות על התמונה כולה

כשמתחילים לחפש בית אבות צריך להבין מה מצב הקשיש מבחינה תפקודית ומנטלית, לקבל חוות דעת של רופא ובהתאם לחפש את הדיור המתאים. ישנם בתי אבות שונים ברמת סיעוד שונה ולכל אחד תנאי קבלה שונים ועלויות שונות, ראו לדוגמה בתי אבות סיעודיים במרכז! 

לאחר שתבינו את מצבו של הקשיש תוכלו לעבור בין בתי אבות המתאימים למצבו. בקרו בבתי האבות המתאימים ובדקו כיצד נראה המבנה, כיצד נראים המטופלים, בררו את מדיניות הטיפולים, כמות המטפלים ביחס למטופלים, מה כולל הצוות הנמצא במקום במשך כל שעות היממה, האם אנשי רפואה וצוות סיעודי זמינים תמיד, האם הטיפול כולל מתן תרופות והקפדה על ניקיון, מהי הפעילות התרבותית ואם עלויות המקום והתשלום החודשי תואמים את התקציב.