פגיעה באדם בעקבות תאונה, עלולה להיות קשה במיוחד. כאשר מדובר על פגיעה ברכוש, אנשים נוטים להיות סלחניים יותר. כלומר, בוודאי שאם אתם אשמים אתם צריכים לשלם כל שקל, אולם הנזק הוא עדיין בגבול הסביר.

כאשר פגעתם במישהו, בבן אדם, התחושה היא קשה. לפעמים, גם הנזק הוא בלתי הפיך ואז בכלל, אתם יודעים שיש מישהו שכעת סובל בגללכם למשך כל חייו. קשה לחיות עם זה ממש. קראו בהרחבה על פגיעה באדם בעקבות תאונה!

אבל דברים כאלו קורים וקורים כל יום ולאו דווקא באשמת הנהג. לכן, עליכם לדעת איך לפעול במקרים כאלו, מה לעשות ומה כמובן לא לעשות. המשיכו לקרוא כדי לדעת.

פגיעה באדם בעקבות תאונה

אם פגעתם בהולך רגל או בנהג שברכב שעשה אתכם את התאונה, לא משנה כרגע מי אשם, החוק מחייב אתכם לעזור לו. להזעיק כוחות עזרה ראשונה, לדומם את המנוע של הרכב אם צריך כדי שלא תפרוץ דליקה.

כמובן שעליכם להזמין גם משטרה וחוקר משטרתי שיבוא לאירוע, יתעד אותו ויראה מי אשם בכל הסיפור, כדי שאחר כך לא יעלו אי הבנות ושאלות שהיו יכולות להיפתר על ידי בדיקת האירוע עצמו.

הרבה פעמים החוקר יגיע למסקנה שאף אחד מהצדדים לא ממש אשם ולכן, יש לזכות את שני הצדדים. זה אומר בעצם שהתאונה הייתה בלתי נמנעת. לפעמים, שני הנהגים לא יכולים לתפקד והחובה מוטלת על עוברי אורח או נהגים אחרים לעזור להם על ידי הזמנה של כוחות הצלה ומשטרה לאזור האירוע.

לסיכום וסיום, כאשר מישהו נפגע מכם בתאונה, עליכם להזמין משטרה, כוחות הצלה כדי לטפל בפצוע וחוקר משטרתי שייקח את כל הנתונים בשביל השלב הבא של החקירה.

> קראו גם על עורך דין נהיגה בשכרות!