בשנים האחרונות שילוב של אי באזור המטבח צבר פופולאריות רבה. האי למעשה מוסיף לחלל המטבח עוד אזור פנימי של ישיבה משותפת ושל אחסון בו זמנית. האי מספק לנו גם שטחי אחסון נוספים, גם משטח עבודה וגם משטח ישיבה נוספים. 

למי האי מתאים?

עבור משפחות עם ילדים האי מהווה פתרון אידיאלי הן כשטח ישיבה משותף והן כמשטח עבודה להכנת עוגות ומאכלים ביחד עם הילדים. האי לרוב מלבני ומסיבה זו הוא מאפשר לעבוד עליו בצורה נוחה ופרוסה. ראו כאן לדוגמה אי למטבח מבית שיש ניר צבי!

מתי אי איננו מתאים?

במידה והמטבח קטן וצפוף סביר להניח שהאי לא יתרום. האי "יסגור" עוד יותר את המטבח שממילא הוא קטן ויגרום במרבית המקרים לתחושת סגירות.

אי לעומת דלפק

יש כאלו המתלבטים בין שילוב של אי במטבח לבין הוספת דלפק. הדלפק הוא ארוך וצר והוא מספק אחסון נוסף לצד משטח ישיבה ועבודה. עבור מטבחים קטנים יותר הוספת דלפק תשרת את המטרה של הגדלת שטח האחסון והישיבה, ועבור מטבחים גדולים ומרווחים ניצול נכון של השטח יתקבל לרוב על ידי הוספה של אי.

שימו לב שהדלפק הוא ארוך וצר ולכן הוא לא אידיאלי עבור ארוחות משפחתיות או כשטח איחסון עליון של חפצים מרובים. באי, לעומת זאת, ישנם שטחי אחסון דומים לאלו הקיימים בארונות המטבח, מבחינת מיקום ופונקציונליות ולכן אם אתם מבקשים להגדיל משמעותית את שטח האחסון במטבח בדקו היטב האם הוספת דלפק תשרת את המטרה שלכם.

במקרים בהם המטבח איננו רחב ידיים, אולם הוא גם איננו קטן, ניתן לבדוק אפשרות של שילוב אי קטן מהמידות המקובלות בהזמנה אישית. את האי תוכלו להזמין במגוון רחב של צבעים ודגמים, על מנת שישתלב עם העיצוב הכולל.

> קראו גם על חיפוי שיש למטבח!