1. חברות הלואו קוסט שינו את התמונה בכל מה שקשור לטיסות לארצות מסוימות בחו"ל. אם בעבר כל טיסה הייתה כרוכה בהוצאה של כמה מאות דולרים. הרי כיום ניתן למצוא טיסות בפחות ממאה דולר באתרי חדשות תיירות.
  2. המחיר הנמוך בטיסות הלואו קוסט הן עבור הטיסה בלבד. וזה אומר שעבור שירותים נוספים או נלווים יהיה עליכם להוסיף תשלום בנפרד.
  3. טיסה כזו עשויה להתאים לנוסעים מסוימים ואכן להוזיל להם משמעותית את עלות הטיסה. אבל יש מקרים בהם נדרשים תנאי טיסה נוחים + מזוודות. יש מקרים בהם יהיה נכון יותר לשלם על טיסה רגילה שכן המחיר עלול להיות כמעט זהה.
  4. ניתן להשוות מחירים בין טיסות הלואו קוסט ולאתר את הטיסה הזולה ביותר ליעד המבוקש באתרים כמו איסתא. חיפוש כזה ניתן לבצע באמצעות מנועי חיפוש מסוימים. ולא, אין צורך לבקר בכל אתר כדי לקבל הצעת מחיר.
  5. טיסות לואו קוסט משתלמות למי שנוסע בגפו בלי כל המשפחה, עם טרולי או מקסימום מזוודה אחת. הטיסה תישאר זולה במידה ותזכרו לא להוסיף כסף לכל אורך הדרך על תוספות – בחירת מושב, אוכל במטוס וכן הלאה.
  6. חשוב לציית להוראות של החברה ולפעול על פי ההנחיות. הללו כוללות הנחיות באשר לממדי התיק, המשקל שלו, הדפסת הכרטיסים וכן הלאה. אי ציות עלול לגרור אתכם להוצאות מיותרות.
  7. החברות הבולטות שמוציאות טיסות לואו קוסט מישראל הן Wizzair , Easyjet,  Ryanair. גם החברות ,Aegen ,Blue air וTransavia מוציאות לעיתים טיסות לואו קוסט ליעדים מסוימים.
  8. חשוב לעיין בהוראות ובתנאים של כל חברה, שכן כל חברה מנהיגה נהלים אחרים ואין קשר בין חברה לחברה. אל תסמכו על המידע שקבלתם בטיסה קודמת שלכם,
  9. לאחר הזמנת הכרטיס תקבלו מיילים מהחברה . כמו כן תדרשו לבצע צ'ק אין באמצעות האינטרנט. חשוב לפעול על פי ההנחיות כדי לא להתחייב בקנסות.
  10. כדאי לבקר באתר החברה ולקרוא. תוכלו לקבל שם מענה לשאלות ולהבין איזה אופי תישא הטיסה שלכם. זה חשוב ומועיל מאוד.