אנחנו חיים בעולם של יוקרה. אנחנו צריכים לוודא שהיאכטה שלנו לא רק יפה, אלא גם פונקציונלית.

בואו נצבור קצת מידע על עולם יאכטות היוקרה.

אז מהי בעצם יאכטה?

יאכטה היא כלי שיט גדול ונוסע לאוקיינוס המשמש למטרות פנאי, ספורט או טקסים.

המילה יאכטה באה מהמילה הצרפתית "יאכטה" (באנגלית: "יאכטה קטנה"), מגיעה מהמילה האיטלקית "יאכטה".

המונח שימש במקור כדי להתייחס ספציפית לכלי מפרש קטנים באורך של עד 20 מ' (66 רגל) וקורה של 10 מ' (33 רגל); עם זאת, כשהחלו להיבנות כלי שיט גדולים יותר בטווח הגדלים הזה, זה הגיע כדרישה נוספת להגדיל את שטח המפרש כדי להבטיח שהוא ישמור על תנועה בכל תנאי מזג האוויר.

השלב הבא היה הגדלת שטח המפרש הראשי, מה שהוביל לפיתוח של מפרש ראשי גדול, ושוב זה הוביל להתאמה של המרחק מקדימה ואחורה ובכך להגדלת הגודל.

משם גדלה והתפתחה לה האפשרות של השכרת יאכטה באילת.

היאכטות בעידן של היום

שוק היאכטות היוקרה הוא אחד הסגמנטים הצומחים ביותר בתעשיית מוצרי היוקרה. עם מספר גדל והולך של יאכטות חדשות המושקות מדי שנה, השוק צפוי להגיע ל-1.5 טריליון דולר עד 2021.

במאה ה-21, יאכטות יוקרה יותר ויותר מבוקשות. השוק צומח במהירות ויש הרבה אנשים שרוצים להחזיק אחת משל עצמם! היאכטה או ה"יאכטה" היא תוצר של המאה ה-20 המשלבת אלגנטיות, זוהר וסטייל לכדי אחד. כבר לא מדובר רק בסירת מנוע נחמדה לטיולי שייט או כדי להרשים את בני גילך; מדובר בכלי עצום ומרשים מאין כמוהו!

עוד מידע מעניין

יש הרבה יאכטות יוקרה באילת ובעולם. הן לרוב יקרות, ויפות מגדר הרגיל. יש יאכטה אחת שתג מחיר של מיליון דולר. היאכטה הזו נקראת "האגדה", היא נבנתה בשנת 2001 והיא בבעלותו של מיליארדר רוסי בשם רומן אברמוביץ'.