מרבית האנשים יאמרו בפה מלא שהם לא מאמינים בקסם (אבל כן מאמינים במדע). יחד עם זאת, עמוק בלב, כולנו היינו רוצים להאמין שיש בעולם יותר מאשר דברים הנראים לעין. מופע קסמים, אפילו כאשר מדובר במופע שמתבסס על זריזות ידיים, מדבר לכולם, בכל גיל, בכל זמן. גם אם לא מדובר בקסם "אמיתי" – ההנאה מהמופע מוחשית בהחלט. 

מופע קסמים – מופע בידור אמיתי

מופע קסמים טוב הוא קודם כל מופע בידור. אנשים נהנים לראות קסמים, כפי שהם נהנים לראות מופע טוב שמתבסס על יכולת גופנית (אקרובטיקה) או יכולת קולית (זימרה) או יכולת דרמטית (תיאטרון). שלא כמו תיאטרון או קונצרט, שבהם יש ערך לידע קודם או לבגרות נפשית, מופע של קסמים מדבר לכולם, בכל גיל. זהו מופע מלהיב, מעורר סקרנות, עניין וזוהי דרך נהדרת להעביר זמן עם הילדים, עם הנכדים, כבילוי זוגי או עם חברים. נשמע לכם מעניין? כדאי לדעת שניתן להזמין קוסם למבוגרים בזום באתר של רן גפנר.

למה כולנו נפעמים מקסמים 

אז כן, אנו יודעים שקסם הוא קודם כל מיומנות, זריזות ידיים וגם אחיזת עיניים. ובכל זאת, כולנו נהנים להרגיש נפעמים כאשר אנו מגיעים אל מופע קסמים. לכל אחד יש את הסיבות שלו, להגיע, לראות וליהנות. יש כאלה שמתייחסים לכך כאל מופע בידור או סוג של תיאטרון. אחרים נהנים לראות ולשמוע את הילדים נהנים וצוחקים ומתרגשים. לא מעט אנשים נפעמים מהיכולת הטכנית של הקוסם. יש כאן ללא ספק גם ממד של אתגר. תמיד כיף לנסות לגלות איך אומן על חושי עושה את זה. איך הוא מצליח להעלים אסיסטנטית בתוך קופסא, איך הוא מצליח לקרוא מחשבות אל לדעת איזה קלף בחרנו. תמיד מרגש לראות ווריאציה חדשה להופעה מלהיבה, של זריזות ידיים או אמנות החושים.