לא קשה למצוא יעדים מרתקים ומעניינים לטיול בעולם. יש מי שיאמר, בכל מקום בעולם, אפילו אם הוא המקום הכי קטן והכי שולי, אפשר למצוא דברים מעניינים ומרתקים אם מוכנים להשקיע בו זמן, לא לטייל רק בעיר המרכזית ואולי אפילו לקחת סיכונים שונים. 

אך כפי שאנחנו יכולים להעריך, ישנם מקומות שנחשבים יותר מרתקים ומעניינים מאשר מקומות אחרים. למשל, מקומות שיש להם עבר מפואר ומיוחד, היסטוריה יוצאת דופן ממנה אפשר ליהנות עד היום דרך מבנים ואתרים שונים, מקומות שיש להם נופים מרהיבים, עוצרי נשימה, כאלה שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר בעולם, או מקומות שיש בהם שילוב מיוחד של תרבויות, אוכל, אנשים, דברים שיהפכו את הטיול למרתק בכל מקום אליו נגיע. 

לפני שאנחנו נציג כמה דוגמאות ליעדים מרתקים אליהם משתלם להגיע, חשוב לומר, בטרם בוחרים יעד כזה או יעד אחר לטיול, יש לבדוק דרך מאסטר טריפ- חברת הטיולים המובילה בישראל האם זה אפשרי להגיע אליו, כיצד, והאם משתלם לטוס אליו לבד או בקבוצה דרך טיול מאורגן. 

דוגמאות ליעדים מרתקים בעולם

אין ספק שאזור המזרח הרחוק כולל בתוכו מספר מדינות מרתקות, כל אחת בסגנון ובצורה שלה. למשל, אנחנו יכולים למצוא מדינות כמו הודו בה אפשר ליהנות ממגוון רחב של קבוצות אתניות ועדתיות שונות, ריחות וטעמים, נופים מרהיבים ועוד. אפשר למצוא את טג׳יקיסטן או וייטנאם שההיסטוריה שלה הפכה אותה למרתקת ויוצאת דופן, לצד החופים המרהיבים והנופים הייחודים שלה. אם אנחנו מעוניינים לבקר במזרח, אז אסור לנו לפספס אפשרות להגיע לסין או ליפן, שהן מדינות מרתקות מבחינה תרבותית, חברתית, כלכלית, והיסטורית. 

גם באירופה אנחנו יכולים למצוא יעדים מרתקים ויוצאי דופן, החל ממדינות סקנדינביה וכלה במדינות בעלות היסטוריה יוצאת דופן כמו איטליה, יוון או גרמניה.