ויזת שנגן – Schengen Visa, היא אישור כניסה למדינות האירופאיות הכלולות באמנת שנגן. היא מתאימה למי שרוצה להישאר במדינות הכלולות בה עד 180 ימים, כאשר מטרת הביקור היא אינה לימודים ארוכים, עבודה או מחיה.

שנגן ויזה – למי היא רלוונטית?

כל אדם שמעוניין לטוס לאחת מהמדינות הכלולות באמנת שנגן ורוצה לבקר באחת מהן, חייב להיות מצויד בויזה שנגן, המעניקה לו את הזכויות הכלולות בו. התהליך עשוי להיות שונה מקבלת ויזה רגילה אך זה שווה את המאמץ וההשקעה.

 

היכן להגיש בקשה לוויזת שנגן

אז כיצד לבחור את השגרירות או הקונסוליה / VAC הנכונים כדי להגיש את בקשת הוויזה של האיחוד האירופי? שנגן ויזה, מעניקה למחזיק בה את ההזדמנות לבקר 26 מדינות באירופה.

עם זאת, כשמדובר במקום בו יש להגיש בקשה, יש למדינות שנגן חוקים מאוד ברורים. מועמדים רבים אינם מצליחים להבין היכן עליהם להגיש מועמדות, ובהיעדר מידע, פונים בשגרירות הלא נכונה.

 

היכן מקבלים ויזת שנגן?

יחד עם המסמכים הנדרשים, להבין באיזו שגרירות או קונסוליה אירופית להגיש את הבקשה, הם שני הצעדים החשובים ביותר בכל הליך בקשת הוויזה על שנגן, כיוון שהפנייה בשגרירות או קונסוליה שגויה – אינה מביאה לבקשה מוצלחת, אפילו אם המבקש עשה זאת בטעות.

זו הסיבה שעליכם לשים לב למדינת היעד העיקרית שלכם, שהיא המדינה שאחראית לטפל בבקשת הוויזה שלכם. המאמץ שווה את זה.

 

כמה עולה לעשות ויזה?

מחירי הוויזות בעולם משתנים להם מפעם לפעם ולכן, לפני שאתם חושבים להוציא ויזה, כדאי שתברור את המחיר הנכון, כך שלא תצטרכו להיות מודאגים מוויזה מתעכבת יותר מידי, רגע לפני מועד הטיסה שלכם.