הר הקילימנג'רו הינו ההר הגבוה ביותר בעולם שאיננו חלק מרכס הרים וגם הגבוה ביותר ביבשת אפריקה. ההר מושך אליו חובבי טיפוס הרים וטרקים רבים לא רק משום גובהו אלא מפני האתגר וההנאה הצרופה שכרוכה בטיפוס עליו המצריכה מעבר בכחמישה אזורי אקלים שונים. יש לציין שעל מנת לטפס על הר הקילימנג'רו אין צורך בידע וניסיון מוקדמים אך חשוב להיות בכושר ובמצב בריאותי תקין.

מהלך הטיפוס על הקילימנג'רו

מסביב להר ישנו אקלים יבש במיוחד אך מלא בבעלי חיים. בדרך אל הכניסה לטיפוס על ההר תעברו דרך כפרים של שבטים מקומיים העוסקים גם בגידולים חקלאיים טרופיים. הטיפוס על הקילימנג'רו (כמו שתוכלו לקרוא באתר https://rockclimbing.co.il) מתחיל במעבר ביער גשם סבוך המלא בחיות אופייניות וצמחיה יפיפייה, תוך כדי ההליכה ביער הגשם תוכלו להבחין שהצמחייה נעשית נמוכה יותר ויותר ושהצמחים מתחלפים. בהמשך הדרך תגיעו לאזור מדברי מלא סלעים ואילו כשמגיעים לאזור הגבוה ביותר יש סיכוי טוב שירד שלג. כמו כן בקרבת הפסגה של הקילימנג'רו ניתן למצוא מפלים קפואים והנופים שניתן לראות מין ההר משתנים עם כל כמה מאות מטרים שמטפסים.

לפני הטיפוס על הקילימנג'רו, טפסו על מרו

הר מרו שוכן לא רחוק מהר הקילימנג'רו אך אינם רכס הרים משותף. מרו שנמוך מהקילימנג'רו נחשב לטיול הכנה מעולה לקראת הטיפוס על ההר הגבוה ביבשת ומטיילים רבים מגדירים אותו כבתולי בהרבה ואת הטיול בו כטיול שמזמן מפגש עם עדרי חיות ויונקים רבים. הטיפוס לפסגתו של מרו נחשב למאתגר יותר מחלקם של מסלולי הטיפוס להר הקילימנג'רו, הטיפוס חושף נופים מדהימים ובפסגתו ניתן לראות את הלוע הגעשי שלו.

לא לפספס במהלך הטיפוס על הקילימנג'רו

זה תלוי איזה מסלול אתם עושים אך העיקרון זהה, במידה והנכם עוברים במחנה שירה בעת הטיפוס על הקילימנג'רו כאשר הגובה כבר עובר את ה3,000 מטרים, מומלץ לקחת יום לבילוי באזור זה ולצאת למסע מעגלי שבסופו תחזרו למחנה. מכיוון שכבר הגעתם לגובה רב זה יהיה רעיון מצוין לתת לגוף קצת זמן להתרגל לחמצן הדליל ולמזג האוויר בגובה זה.