אחת המדינות המרשימות ביותר בעולם, לדעת רבים, היא הודו. מדובר באחת המדינות הגדולות בעולם, אשר כוללות בתוכו אוכלוסיות שונות ומגוונות, אזורים שונים בעלי אפיונים שונים, בין אם זה בהיבט האנושי, התרבותי, הקולינארי, ואפילו בהיבטים של שפה. 

הרבה מאוד אנשים, צעירים ומבוגרים, אשר בוחרים לטייל בהודו, מחליטים לא פעם לעשות זאת על פי אזורים. כלומר, הם בוחרים להגיע לאזור מסוים, לטייל בו ולהשאיר אזורים אחרים לטיולים הבאים. לחילופין, יש מי שנשאר מספיק זמן בהודו בשביל לטייל בכל המדינה, ולעבור מאזור לאזור על פי בחירה. 

אחד האזורים הפופולאריים לטיול הוא דרום הודו. אזור זה, אפשר להגיד מדלהי דרומה. האזור כולל את מדינת רג'אסטן במזרח, גואה, ודרומה משם זה אזור שנחשב הרבה יותר נוח לטיול, בין אם זה בגלל שהוא יותר מישורי מאשר הצפון, ובמקרים מסוימים גם יותר עירוני. באזור זה אפשר למצוא בין היתר את בומביי (מזרחה מדלהי), אגרה, ורנסי, כלכתה,בנגלור וערים אחרות. 

כיצד נוסעים לדרום הודו?

על מנת לערוך טיול בדרום הודו, אפשר לנחות בדלהי או בבומביי, ולהחליט משם לאן להמשיך. חשוב כמובן לדעת מה תנאי מזג האוויר, והאם ניתן להגיע אל המקומות השונים ברכבת. בעיקרון, להבדיל מצפון הודו, אזור זה יותר מרושת מבחינת רכבות וכן הוא נחשב הרבה יותר נוח לטיולים בגלל המבנה שלו. 

כל מי שרוצה לטייל בדרום, יכול לעשות זאת באופן עצמאי וכן יכול להצטרף לקבוצה מאורגנת. חשוב להדגיש, החודשים הרלוונטיים לטיול באזור זה, מתחילים בנובמבר עד לסביבות מאי, פחות או יותר. רצוי מאוד לתכנן את המסלול, על מנת לא להפסיד שום דבר וליהנות במהלך הנסיעה מכל מקום אליו מגיעים.