רבים האנשים אשר מוצאים עצמם פועלים על פי המסורת היהודית, יוצאים לטיול בקברי צדיקים, בעוד שהמסורת מציינת כי קברי הצדיקים הפזורים בכל רחבי הארץ, הם כאלה שכדאי לפקוד. זאת כדי לבקש פרנסה טובה, זוגיות, משפחה בריאה, ובעצם כל בקשה אחרת שמיטיבה עם החיים. בכך ישנם לא מעט אתרים בהם קברי צדיקים, אותם ניתן לפקוד. באזור הקבר, ניתן לבקש בקשה ספציפית עבורכם או עבור אדם קרוב, כמו גם לבקש את כל העולה על רוחכם.

לאיזה קברים כדאי להגיע?

כיום, יש לא מעט מסלולי טיול שמובילים אל קברי צדיקים, כאשר שאם אתם רוצים לפקוד קברים רחוקים: תוכלו לשכור רכב ליום, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית. באמצעות רכב שכור, ניתן להגיע לכל מקום, בקלות.

רבי יונתן בן עוזיאל בהר מירון

בין המסלולים השונים, אפשר להגיע אל אזור הר מירון שנמצא ממש בסמוך ליישוב עמוקה הממוקם בגליל העליון, ליד צפת. אל המקום תוכלו להגיע תוך נסיעה על כביש  90. לאחר שתגיעו לאזור, תוכלו לפקוד את קברו של יונתן בן עוזיאל. יונתן בן עוזיאל – חי בתקופה שלפני חורבן בית שני, והוא תרגם את תרגום הנביאים לשפה הארמית. עלייה לקברו מתאימה עבור מי שמחפש זוגיות ופריון.

באזור יער ביריה ובסמוך לישוב עמוקה, נמצאת מצד ימין לכביש העיר צפת. עיר זאת מכילה מספר רב של קברי צדיקים. בדרך אל צפת, אפשר לפקוד תצפיות יפות, מעיינות נובעים ויערות קק"ל נוחים.

רבי יוסי הגלילי במושב דלתון

קברו של רבי יוסי הגלילי, נמצא במושב דלתון באזור הגליל המערבי. הקבר נמצא בתוך המושב, בבית העלמין של המקום. כדי להגיע לקברו של יוסי הגלילי, יש לעלות עלייה מעט תלולה, אך עדיין מתאימה למטיילים מסוגים שונים. הקבר ממוקם ליד עץ הזית שרואים בכניסה לבית הקברות. רבי יוסי הגלילי חי בתחילת המאה השנייה והוא העביר חכמה וידע לתלמידים כמו רבי עקיבא, רבי אליעזר בן עזריה ורבי טרפון.

רבי שמעון בר יוחאי על כביש 886

לבסוף כדאי לפקוד את קברו של רבי שמעון בר יוחאי הידוע, שנמצא ממש בסמוך לכביש 886  סמוך ליציאה מיישוב דלתון. הקבר נמצא במתחם דרומי כ 5 קילומטרים מיושב מירון, שם ניתן למצוא את קבר רבי שמעון בר יוחאי המכונה גם הרשב"י. אחד המנהגים שנהוג לקיים ליד הקבר, הוא מנהג בשם "חלאקה" והוא התספורת הראשונה של ילד יהודי בן 3.

לסיכום, קברי צדיקים פזורים בכל רחבי הארץ, בעוד שבאזור הר מירון והגליל ישנם כמה מוקדים פופולאריים. מי שמחפש זיווג, אהבה, מזל, פרנסה או כל בקשה אחרת, יוכל לצאת לטיול כזה, שישלב בין ביקור קברי צדיקים לטיול מרהיב בטבע של ארץ ישראל.