אשרת כניסה לארה"ב

מי שמתכנן נסיעה לארצות הברית בזמן הקרוב, חשוב שיתכנן את הנסיעה לפחות חודשיים מראש! שכן כניסה לארצות הברית תתאפשר רק לאחר הצגת ויזת תייר בתוקף. מלבד אשרת הכניסה – המונפקת לתיירים על ידי השגרירות האמריקאית בישראל – ישנם סוגי ויזות נוספים, כמו ויזת סטודנט, ויזת עסקים, אשרת עבודה, וכדומה, בעוד שמי שמחזיק דרכון אירופאי, יוכל להכנס לארה"ב ללא צורך בהוצאת וויזה.

אבל כיצד מוציאים ויזה לארה"ב?

אם אין לכם דרכון אירופאי: אם אתם זקוקים לסיוע בהוצאת אשרת כניסה: או שאינכם יודעים מה כולל התהליך עבור מחזיקי דרכון אירופי – תוכלו לקרוא עוד על הנושא כאן. בכל מקרה, חשוב לדעת מה כולל תהליך הוצאת האשרה עבור ישראלים:

תשלום אגרה ומילוי טפסים

מי שירצה להתחיל בתהליך, כדאי שיעשה זאת לפחות חודשיים לפני הטיסה, בעוד שבתחילה יש למלא טופס מתאים לסוג האשרה שתרצו לקבל.  את הטופס המתאים – שנמצא באתר של שגרירות ארה"ב – אפשר למלא און ליין, או להדפיס ולהעביר לשגרירות האמריקאית. בזמן הורדת הטפסים יש לשלם אגרה דרך האתר,  שאת סכומה המדויק אפשר למצוא באתר של השגרירות. בכך ניתן להתחיל בתהליך.

לאחר מילוי הטפסים ושליחתם לשגרירות (אפשר למלא את הטפסים דרך חברת הנסיעות או בעזרת עורך דין) – יש לבחור יום שמתאים לכם עבור ראיון שיתקיים בשגרירות ארה"ב אשר נמצאת בירושלים (ישנם עדיין עמדות קבלה בתל אביב). באתר של השגרירות ישנה מערכת לקביעת פגישות – השתמשו בה. בכך תקבעו יום מתאים עבור הריאיון הפרונטאלי.

הוספת מסמכים

רצוי להוסיף לבקשה שלכם (או להגיע עם מסמכים מתאימים לראיון בשגרירות) מסמכים שמוכיחים קשר חזק לישראל, כמו תעודת בעל עסק: אישור מהמעסיק על זמן ההעסקה שלכם: תדפיס חשבון בנק שמראה על יתרה: חוזה שכירות דירה: ושאר מסמכים שמוכיחים כי אינכם מתכוונים לבצע הגירה שאינה חוקית לארה"ב. לאחר הצגת הטפסים ומענה על השאלות של הנציג (בעברית או באנגלית) – יוציא לכם הנציג של השגרירות את הוויזה, או במקרה הפחות נעים – לא יאפשר הוצאת ויזה לשנה הקרובה. לאחר מכן, תוכלו להמשיך (או לא להמשיך) ברכישת כרטיס טיסה ותכנון הביקור בארה"ב. בהצלחה!