אבנים בכליות הן אחת המחלות עם הכאבים החזקים ביותר. ישנם אלפי ישראלים שסובלים מהתופעה בכל שנה. בכלל, בעולם, בשנים האחרונות מספר החולים באבנים בכליות עולה כל הזמן.

למה זה קורה? ישנם כמה וכמה גורמים לאבנים בכליות. ישנם גם כמה סוגים שונים של אבנים בכליות. אולם השורה התחתונה היא שנוצרים גושים של אבן ממש באזור הכליות והם גורמים לכאבים עזים באזור הצלעות. לפעמים התסמינים הם אחרים וכוללים כאבי ראש, הקאות ובחילות.

אז ממה נגרמים אבנים בכליות ואיך אפשר לטפל בתופעה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

אבנים בכליות

אבנים בכליות נגרמים הרבה פעמים מחוסר איזון תזונתי. במצב תקין, הגוף יודע לפרק את כל החומרים שהוא מקבל כולל כל סוגי הוויטמינים והמינרלים שהוא מקבל. אבל כשנוצרים חסרים תזונתיים כל שהם או מחמת חולי אחר של הגוף, ישנם מינרלים שלא מפורקים כמו שצריך ולבסוף נוצרים גושים ומתרכזים באזור הכבד. מכיוון שלגוף אין דרך לפלוט אותם, זה יכול ליצור את אותם כאבים עזים המופיעים אצל אנשים שסובלים מאבנים בכליות.

דבר נוסף שעלול לגרום לאבנים בכליות זה חוסר בשתיית מים. הרבה אנשים רגילים לשתות הרבה קפה ומעט מים. לטווח ארוך זה יוצר חוזר בנוזלים שחשובים מאוד לפעילות התקינה של מערכת העיכול ולפירוק כל החומרים שנכנסים לגוף. גורם נוסף הוא מחלה שגורמת לגוף לא להוציא את כל השתן כמו שצריך ואז מינרלים מתגבשים והופכים לאבנים.

כדי לטפל באבנים יש לפנות לטיפול מקצועי כדי לראות באיזו דרגת חומרה נמצאים האבנים הללו, על פי זה הרופא יחליט על טיפול מתאים, ראו לדוגמה ריסוק אבנים בכליות. ישנם גם טיפולים טבעיים אולם צריך לראות קודם את דרגת החומרה ולראות האם צריך קודם לטפל בזיהום.