הרטבת לילה זו אחת הבעיות המעיקות שמונחות על כתפיהם של הורים רבים וילדיהם. הילד אינו לומד לשלוט על הסוגרים שלו בלילה. וכל הבקרים שלו מאופיינים בריח שתן לא נעים, ותחושת רטיבות מעיקה. ההורים רוצים כל כך לעזור לילד, ובמרבית המקרים הילד אף הוא חפץ יותר מכל להיפרד מהתופעה המעיקה הזו. אבל בפועל ההרטבה עודה קיימת, וקשה מאוד לפתור אותה ללא הפתרון של ד"ר קובי שגיא. אבל כאשר נבין מה עומד מאחורי ההרטבה, הכול יכול להיות קל יותר. כי כאשר ידועה לנו הסיבה לבעיה, ניתן לפנות אל הבעיה ולפתור אותה באופן יסודי.

הגורם להרטבת לילה לפי שיטת ד"ר קובי שגיא

לפי השיטה של ד"ר קובי שגיא הגורם להרטבה היא שינה עמוקה. למעשה מחקרים רבים מאשרים את הגישה הזו, ומגלים כי אנשים ששנת הלילה שלהם מוגדרת כעמוקה הם אנשים שנוטים להרטיב בלילות. ולכן, אם הילד אכן ישן שינה עמוקה והוא ישן כל כך טוב, עד שהוא אפילו לא מצליח לחוש את הצרכים האישיים שלו, התוצאה תהיה הרטבת לילה. במידה ואכן זו הבעיה, ואין בעיה נוספת שעלולה לגרום לתופעה, יש לטפל בכך בהתאם. כלומר לאמן את הילד ולהקנות לו את היכולת לקום מתוך שינה וללכת לשירותים בעת הצורך.

ד"ר טל שגיא והטיפול המשולב

במרפאה של ד"ר טל שגיא קיים מודל טיפולי מיוחד אשר המטרה שלו היא להציע לילד את הטיפול הנכון והמתאים לפי הגורם להרטבה. ולכן אם הגורם הוא שינה עמוקה, יש לאתר את הדרך לגרום לילד להיות דרוך מתוך שינה. כך שבמידת הצורך הוא יחוש את הגירוי ויפנה לשירותים. כמו כן משלב הטיפול תהליך התנהגותי בו הילד לומד לשלוט על הסוגרים שלו. הוא לומד כי יש לו את היכולת והוא בהחלט הולך ומשתפר. הוא מקבל משוב חיובי על כל התגברות ובהדרגה הלילות נעשים ליבשים. בד בבד עם האימון הזה עושים שימוש עם מכשיר ייעודי בשם פיפימון. מכשיר זו נועד לאותת לילד בעת הצורך, ולגרום לו להתעורר כאשר עליו לפנות לשירותים. הצליל יעיר אותו ותחושת ההצלחה תחזק בו את כושר האיפוק.