על מנת לזכות באזרחות אמריקאית צריך פשוט להיוולד בארצות הברית…. גם מי שנולד בטריטוריה של ארצות הברית כמו בפורטו ריקו או איי הבתולה יקבל גם כן אזרחות ארצות הברית. 

אך מה יעשה ישראלי שרוצה ליהנות מאזרחות אמריקאית? אז אם האדם נולד להורים שהם אזרחי ארצות הברית הוא גם יוכל לעשות 'אזרחות יזומה' באמצעות מימוש זכייה בהגרלת גרין קארד לאחר חמש שנים או על ידי חוק סבא כמו גם בדרכים אפשריות נוספות. לא משנה באיזו דרך עושים את האזרחות האמריקאית, היא תקנה זכויות שונות.

קראו גם על ויזה לארצות הברית.

מה הזכויות המגיעות לך כאזרח אמריקאי?

אז הזכות הראשונה היא האפשרות להצביע בבחירות הן לנשיאות ארצות הברית והן בבחירות המוניציפאליות. זאת כמובן בהתאם למקום המגורים. מלבד זאת מקנה האזרחות את הזכות לעבוד ולעסוק במקצוע בהתאם לרצון והיכולת האישיים של האזרח. אי אפשר להפלות אותו על בסיס ארץ הולדתו, הגזע או המין אליהם הוא משתייך. כמו כן מקנה האזרחות את הזכות להיות חלק מחבר המושבעים כאשר מתקיים משפט בגבולות המדינה. 

מלבד זאת זכאי אזרח ארצות הברית ליהנות מקבלת קצבאות שונות במסגרת חוק הביטוח הלאומי האמריקאי. הוא יהיה זכאי לקבל דמי פיטורין וגם מענקי לידה וכדומה.

אזרח אמריקאי יכול להיבחר כנשיא ארצות הברית?

חשוב לציין כי רק אזרח שנולד בארצות הברית יוכל להיבחר כנשיא ארצות הברית או לחילופין לסגן נשיא המדינה. אך בפועל שנוי חוק זה במחלוקת והוא עדיין לא זכה לעמוד במבחן המציאות.

בכל מקרה חשוב לדעת כי ארצות הברית מציעה לאזרחיה שורה ארוכה של זכויות (אך  גם חובות…) ואם האזרח לא ידע לדרוש אותן הוא פשוט לא יקבל אותן. לא לכל זכות זוכים באופן אוטומטי. יש לקחת בחשבון כי גם דרישת הזכויות וקבלת הזכויות לא תוכל לזכות את האזרח באופן אוטומטי לקבל את כל אותן הזכויות באופן רטרואקטיבי.

נעזרים בחברה מקצועית

חשוב לדעת כי על מנת להוציא בקלות אזרחות אמריקאית ולצלוח את כל הפרוצדורה הזו בקלות, כדאי לפנות אל חברה מקצועית. בכך הסיכויים להצליח יגדלו פי כמה.