כאשר מגיעים לשלב הגירושין על פי רוב מתגלעים וויכוחים וסכסוכים גדולים בין בני הזוג והכסף כמובן נמצא בין היתר. עורך דין הסכם ממון אחראי לייצר הסכמי ממון שתקפים על פי החוק בדרך כלל לבני זוג שמתחתנים ורוצים לעשות הפרדה של הנכסים והרכוש לפני החתונה.

מה זה עוזר? עולם הגירושין כיום רחב מאוד. למעשה, שיעור הגירושין עומדים על כמעט 50% מה שאומר שכל זוג נשוי יש סיכוי לא רע שהוא גם יעבור את מסלול הגירושין.

אם נעזוב לרגע את הכסף בצד, מה שלא קורה בדרך כלל, הנזק הרגשי שנובע בעקבות המלחמות סביב הכסף הוא הרבה יותר גרוע. אז מה תפקידו של עורך דין הסכם ממון? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

עורך דין הסכם ממון

בדיוק בגלל הוויכוחים האלו ומה שבא בעקבותיהם יש בני זוג שמעדיפים לחתום על הסכם ממון כבר לפני החתונה. בדרך כלל זה קורה כאשר שני בני הזוג כבר מבוססים. לפעמים אחד מבני הזוג הוא איש עסקים שלא רוצה לתת נתח נכבד אם וכאשר הוא יצטרך להתגרש.

לכן, במקרים כאלו עושים הסכם ממון אצל עורך דין שמאפשר לשני הצדדים להגיע להסכמות הדדיות לגבי מה הם מביאים לתוך הנישואין ומה הם משאירים בחוץ.

גישה זו מצד אחד מונעת בעיות בעתיד כאשר מגיע מקרה של גירושין, מצד שני יש כאלו שקצת נרתעים מהגישה הזו משום שזה אומר בעצם שהנישואין עומדים למבחן כבר מהתחלה ובגלל זה בדיוק עושים את הסכם הממון.

אולם מה שקורה במציאות זה שאנשים שלא עשו את ההסכם הזה, מתחרטים כאשר מגיע מקרה של גירושין. קראו בהרחבה על הסכם ממון לאחר נישואין!