אחת הבעיות שעלולות להופיע בכל מבנה או בניין זה נזילות מהגג. נזילות נגרמות כתוצאה מגג לא אטום, או אם ישנן בעיות שונות באיטום בגג. בכדי למנוע את הנזילות שעלולות לגרום לנזקים גדולים בבניין שלנו, חשוב לבצע זיפות גגות.

זיפות גגות בדרך כלל, מתבצע יחד עם בניית המבנה כולו. כחלק מעבודות הגג, מתבצע גם איטום מקצועי למניעת נזילות וכדומה. אך כמו כל דבר, גם האיטום החזק ביותר, עלול להיחלש ויכול להיווצר בו סדקים ושברים. ראו לדוגמה באתר חברת אדיב איטום גג!

לפני שאתם שואלים מתי נצטרך לבצע זיפות גגות, בואו נבין שניה איך זה עובד. אנשים רבים חושבים שזיפות גג, הוא דרך מיושנת לאיטום מבנה, אך כדאי לדעת שזוהי השיטה המוצלחת ביותר. לא לחינם הפופולריות שלה גדולה כל כך. כמעט כל מבנה ובניין מבצע איטום על ידי זיפות הגג.

לזפת יתרונות רבים שעוזרים לאיטום להישאר עמיד לאורך זמן. חומו של הזפת מסייע לנו גם לאטום את כל החריצים והסדקים הקטנטנים שבגג. בנוסף לכול, גם מחיר האיטום באמצעות זפת, הוא זול יחסית.

זיפות גגות – איך זה עובד?

תהליך זיפות גגות הוא מהיר יחסית. בכדי להתחיל בעבודה עלינו ליצור משטח נקי בכדי שהזפת ושאר החומרים יוכלו להיתפס ולהידבק טוב. הניקוי כולל את כל הלכלוך והאבק המצטבר על הגג. לאחר מכן נתחיל את התהליך במריחת חומר יסוד ביטומנית, חומר זה מחזק את החיבור של הזפת לבטון בגג.

לאחר מכן, נבצע סתימה של כל החריצים והסדקים הקטנים ביותר שעלולים להפריע לתהליך הזיפות. עכשיו מתחיל שלב הזיפות האמתי. נשטח שכבת זפת אחת, שהיא בעצם כבר יכולה לספק את האיטום הדרוש, אך בכל זאת נעשה זאת עוד פעמיים, כשבין השכבות מבדיל בד יוטה.