עש המזון אוהב בוטנים, פיצוחים ולמעשה, כמעט כל מזון יבש שתציעו לו בחסות המטבח שלכם. הוא דומה לפרפר קטן, אולם הוא מתביית על האוכל בבית ולכן, הוא מהווה מטרד. חשוב לציין את זה משום שרוב האנשים לא רואים בפרפר מטרד והרבה אנשים חושבים שזה אפילו נחמד, אולם העש הוא לא בדיוק פרפר והוא גורם נזק לאוכל בבית. לאחר שהעש נצמד לאוכל הוא משאיר מעין גרגרים אפורים ככה שאתם כבר לא יכולים לאכול את האוכל. קראו בהרחבה על הדברת עש!

אז מיהו בדיוק עש המזון וכיצד נפטרים ממנו? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

עש המזון

עש המזון הוא סוג של פרפר קטן שמתביית על האוכל בבית, אוכל אותו משאיר שם לכלוך ואפילו מטיל את הביצים שלו שיהפכו לזחל, בקרבת מקום.

הוא מגיע בדרך כלל כאשר הוא רואה שהמטבח שלכם מלא באוכל מעניין וטעים ובעיקר פתוח. זו הסיבה שהדרך היעילה ביותר להיפטר מהעש הוא קודם כל לסגור את כל האריזות של המזון שנשאר בצורה הרמטית ואם אפשר אז גם לאחסן אותם בארון או במקרר.

בנוסף, משום מה העש לא אוהב ניקיון. אולי הוא יודע שכאשר הבית נקי מידי הוא לא ימצא אוכל. כך או כך לנקות את הבית היטב ולשמור עליו נקי יעזור לכם גם להיפטר מהעש.

הדרך המקצועית להיפטר ממנו, למשל במקרים שכבר הוא ממלא כל פינה בבית וזה הופך בלתי נסבל היא על ידי מלכודות ניטור שמדמות אוכל והוא נלכד בהם ומת. בנוסף, כדי להשלים את ההדברה, מדביר מקצועי יפזר חומר רעיל בעל רמת רעילות נמוכה כדי להרוג זחלים או ביצים אם יש בבית. ראו כאן לדוגמה חברות הדברה!