ההיסטוריה של העם היהודי כוללת הרבה מאוד מקומות שבהם היו גרים פעם יהודים, ועם כל המלחמות והכיבושים שנעשו עם השנים, יש יהודים שעברו אפילו כמה מדינות במהלך החיים, ויש כאלה שנותרו באותו מקום שעבר בכל פעם אל הריבונות של מדינה שונה בכל כמה עשרות שנים. בשנים האחרונות ישנה תנועה של יהודים חזרה פנימה אל ארצות אירופה שמהם פעם הם נסו אל עבר מדינות אחרות, ובין כל אלה קיימת לה פורטוגל  שמאפשרת קבלת דרכון.

פורטוגל פותחת שעריה לישראלים

צאצאים של אזרחי אירופה לא חסר כאן בארץ. היהודים עברו לא מעט בכל מקום שבו הם הקימו לעצמם קהילה טרם הקמת מדינת ישראל, ויש תיעוד לא פשוט של יהודים שעוברים פרעות ומלחמות קשות שמניסות אותם למקומות שונים של העולם מהמקום בו נולדו. מדינות אירופה השונות פותחות את האפשרות של קבלת אזרחות מחדש מבלי לוותר על זו הישראלית, אבל פורטוגל עושה את זה בצורה הרבה יותר פשוטה עם מסלול התאזרחות פחות מורכב ויותר סלחני עבור יהודים שיש להם ערך רב בתור אלה שמפריחים את השממה הכלכלית כמעט בכל מקום שבו שהם משתקעים. איך יודעים אם יש בכלל זכאות שכזו לאזרח ישראלי, וכיצד מבצעים בדיקה? ובכן, מידע תמצאו ברחבי הרשת וגם באתר של  Portugal Passport בו יש את כל המידע החשוב לכל מי שמעוניין לקבל דרכון אירופאי.

איך מוציאים דרכון פורטוגלי?

הוצאה של דרכון לפורטוגל אולי נראית בתור הדבר הכי פשוט בעולם, אולם, עדיין יש לבצע מספר של תהליכים שהולכים ונעשים יותר פשוטים ככל שישנם המסמכים אשר מוכיחים את הקשר אל תרבות פורטוגל או ספרד מבחינה היסטורית. דברים מעין אלה עולים כסף, כאשר ישנה בדיקת זכאות בחינם באתרים מסוימים, ורק צריכים להבין האם האפשרות הזו היא בגדר קיימת, או לגמרי תלושה מן המציאות עבור אדם שהוא כלל אינו צאצא של משפחה שהמקור שלה היה בספרד או בפורטוגל. כדאי להכין את הסבלנות ואת סכום הכסף הנדרש, ולהבין כי בסופו של דבר העלות מביאה אל יתרון גדול בצורה של אזרח אירופה שהוא עדיין אזרח המדינה.